Психологічна підтримка

Шановні батьки та педагоги!

Практичний психолог Краснікова Оксана Юріївна надає фахові консультації за  графіком  індивідувальних консультацій.

Для зв'язку:

електронна скринька : [email protected]

Освітній омбудсмен України

КУДИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ПСИХОЛОГІЧНОЮ ПІДТРИМКОЮ https://eo.gov.ua/yak-pidtrymaty-ta-zaspokoity-dytynu-pid-chas-viyny/2022/02/28/

Національна психологічна асоціація з початком військових дій силами небайдужих людей зібрала психологічний консультативний центр для тих, хто переживає паніку, тривогу та постійний стрес. Щоб звернутися за допомогою до центру – треба заповнити анкету.

Бот першої психологічної допомоги із порадами психологічної підтримки для себе та щоб підтримати інших.

Також Міністерство освіти і науки України з сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти запускає щоденні онлайн зустрічі о 13.00 та 20.00 тут .

Цілодобова безплатна платформа для психологічних консультацій “Розкажи мені”, створена Інститутом когнітивного моделювання, МОЗ. Щоб отримати допомогу – необхідно заповнити анкету на сайті, коротко описавши свій стан.

Бережіть себе та людей поруч. Зараз важливе кожне добре та тепле слово підтримки.

Телеграм-канал “Підтримай дитину”, який запустили педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки. На цьому каналі – рекомендації, ігри та розвиваючі вправи, завдання для артикуляційної гімнастики, аудіоказки, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації.

Національна гаряча лінія для дітей та молоді зібрала контакти психологів та психотерапевтів, котрі готові надавати безоплатні консультації.

Також корисні джерела:

• поради швидкої допомоги з кризового реагування від Світлани Ройз у ситуації розгубленості, під час панічних атак, під час стресу та паніки, якщо шок у людини поруч (миготові (1).jpg);

• психологічна турбота від Світлани Ройз – добірка відеороликів на сайті МОН;

• рекомендації з психологічної допомоги від МОЗ;

• від національної гарячої лінії для дітей та молоді Громадської організації «Ла Страда-Україна» рекомендації щодо того, як допомогти дитині впоратися зі стресом, розроблені завдяки підтримці Child Helpline International та NATAL Israel;

• поради для дорослих про те, як зберігати свій ресурс, створені в межах «Проєкту «Національна гаряча лінія для дітей та молоді» ГО «Ла Страда-Україна» за фінансової підтримки UNICEF Ukraine та уряду Німеччини;

• посібник першої психологічної допомоги (посібник з допомоги (1)) для працівників на місцях щодо того, як надавати підтримку людям одразу після надзвичайно стресових подій. Він призначений для тих, хто має можливість надавати допомогу людям, які пережили надзвичайно стресову ситуацію. Посібник створений Всесвітньою організацією охорони здоров’я із наданим правом перекладу та публікації
видання українською мовою Міжнародному медичному корпусу.

ТЕКСТОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Рекомендуємо стежити за фейсбук сторінкою Світлани Ройз , яка надає важливі поради для батьків щодо того, як заспокоїти дитину та покращити її психологічний стан.

Психологічні практики для дітей з особливими освітніми потребами на сайті  Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України

Українські діти потребують психологічної допомоги https://eo.gov.ua/ukrainski-dity-potrebuiut-psykholohichnoi-dopomohy/2022/0
10.05.2022

Як допомогти дітям впоратися з тривожністю під час воєнних дій https://nus.org.ua/news/yak-dopomogty-dityam-vporatysya-z-tryvozhnistyu-pid-chas-voyennyh-dij/

ГАРЯЧІ ЛІНІЇ

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини +380 (66) 037 97 08

Національна гаряча лінія для дітей та молоді зібрала контакти психологів та психотерапевтів , котрі готові надавати безоплатні консультації.

Під час військових дій діти є однією з найбільш вразливих категорій і потребують психологічної підтримки. На допомогу батькам та педагогам створено відеоінструкції та інфографіки, які містять рекомендації та практичні поради для батьків, що наразі:
  • перебувають з дітьми в бомбосховищах та укриттях;
  • пересуваються в інші міста;
  • залишаються вдома та чекають на повернення рідних-героїв із зони бойових дій.
Ці відео – швидка «психологічна» допомога для дітей. Для них створено окрему сторінку на офіційному сайті МОН та на Youtube-каналі МОН.

ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

ЮНІСЕФ спільно з Державною службою надзвичайних ситуацій, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Нацполіцією підготували серію освітніх відео з песиком Патроном про ризики тих вибухонебезпечних предметів, які можна зустріти на території України, де велись бойові дії.

Пам'ятайте головне правило — побачили підозрілий предмет: Не підходь! Не чіпай! Телефонуй 101!

Міністерство освіти і науки розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан  це збірка інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.

Інформаційний комікс для перегляду з дітьми від МОН України

ДОВІДНИКИ

«Довідник безбар’єрності», розділ «У воєнний час» – у правому верхньому кутку. Обравши в цьому розділу тему “Батьки з дітьми”, ви знайдете багато корисних порад, як допомогти дитині у тривожній ситуації, як підтримати дитину в дорозі тощо.

Довідник контактів, установ, які надають допомогу в умовах воєнного стану

ЧАТ-БОТИ

Чат-бот ГІ «Марш жінок», де можна знайти психологічну допомогу 24/7.

Чат-бот “Друг. Перша допомога”– бот першої психологічної допомоги.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЗА ТЕМОЮ