Шановні батьки, або особи, що їх замінюють!

Напрямки взаємодії дошкільного закладу з батьками

Пізнавальні напрямки - це збагачення батьків знаннями в питаннях виховання дітей дошкільного віку. Спільна робота фахівців ЗДО (вихователь-методист,  педагог-психолог, музичний керівник, сестра медична старша).
Наочно-інформаційний напрямок дає можливість донести до батьків будь-яку інформацію в доступній формі нагадувати тактовно про батьківські обов'язки і відповідальності.
Дозвільний напрямок - в роботі з батьками є найбільш затребуваним корисним, але і самим важким в організації. Це пояснюється тим, що будь-який спільний захід дозволяє батькам: побачити зсередини проблеми своєї дитини, труднощі у взаємовідношенні; подивитися як це роблять інші, тобто набути досвіду і взаємодії не тільки зі своєю дитиною, але і батьківською громадськістю в цілому.

Сім'я і дитяче залучення батьків в освітній процес ЗДО має два виховних феномена, кожен з яких по своєму дає дитині соціальний досвід, але тільки в поєднанні один з одним вони створюють оптимальні умови для входження маленької людини у великий світ.

Взаємодія батьків і дитячого садка рідко виникає відразу. Це тривалий процес, довгий і кропіткий труд, який вимагає терплячого, неухильного дотримання обраної мети. Адже у нас одна мета - виховувати майбутніх творців життя. Хочеться вірити, що наші діти, коли виростуть, будуть любити своїх близьких.

Взаємодія педагогів і батьків дітей дошкільного віку здійснюється в основному через:

• Залучення батьків до освітнього процесу;
  • Розширення сфери участі батьків у організації життя освітнього закладу;
  • Перебування батьків на заняттях у зручний для них час;
  • Створення умов для творчої самореалізації педагогів, батьків, дітей;
  • Інформаційно-педагогічні матеріали, виставки дитячих робіт, які дозволяють батькам ближче познайомитися батькам зі специфікою установи, знайомлять його з виховуючого і розвиваючого середовищем;
  • Об'єднання зусиль педагога і батька у спільній діяльності по вихованню та розвитку дитини: ці взаємини слід розглядати як мистецтво діалогу дорослих з конкретною дитиною на основі знання психічних особливостей його віку, враховуючи інтереси, здібності і попередній досвід дитини.

Отже, відносини  закладу дошкільної освіти з сім'єю  засновані на співпраці і взаємодії .

Доводимо до Вашого відома, що з 01 січня 2017 року послуги комунального підприємства "Муніціпальна охорона" надаються за рахунок бюджету м. Харкова.