Організація харчування

Шановні батьки та особи, що їх замінюють!

Рішенням Харківської міської ради від 24.11.2021 № 928 "Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти м. Харкова у 2022 році" затверджено з 01.01.2022 грошові норми харчування учнів та вихованців закладів освіти міста, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова:
У закладах дошкільної освіти:
Для вихованців віком від 1 до 3 років - 35,00 грн (із розрахунку: 14,00 грн - бюджетні кошти та 21,00 грн - батьківська плата).
Для вихованців віком від 3 до 6 (7) років - 40,00 грн (із розрахунку: 16,00 грн - бюджетні кошти та 24,00 грн - батьківська плата).

У 2022 році звільнено від плати за харчування дітей учасників АТО (ООС) у закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова.
Законом України від 05.11.2020 р. № 978-IX визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти, забезпечують безкоштовним харчуванням дітей, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII.
Йдеться про дітей з числа осіб, визначених у ст. 10 цього Закону. Закон № 978-IX набрав чинності 01 січня 2021 року.
З текстом Закону можна ознайомитись за посиланням.

Нормативна база

Постанова Кабінету Міністрів України  від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

• У стравах обмежують кількість жирів рослинного і тваринного походження
  • Зменшується кількість цукру та солі.
  • Знижені норми споживання хліба та картоплі.
  • Збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

Які продукти вилучено з меню:

• ковбасні вироби
  • сосиски
  • рибні, м'ясні та плодоовочеві консерви
  • кондитерські вироби

Такі зміни прийняті, з метою: врегулювання організації харчування дітей з огляду на принципи здорового харчування, приведення енергетичної цінності раціону, структури харчування до Норм фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах і енергії. Що ж змінилося?

Міністерство охорони здоров'я затвердило   Наказ МОЗ України від 05.11.2021 № 2441   Примірне чотиритижневе сезонне меню, рекомендоване для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6(7) років у закладах дошкільної освіти, в якому представлені страви, адаптовані до нових норм. Зміни в організаціїї харчування вихованців прийняті з урахуванням рекомендацій ВООЗ щодо принципів здорового харчування та фізіологічних потреб дітей в основних харчових речовинах та енергії.

Список

документів,  необхідних  для надання пільг на харчування дітей пільгового контингенту

Малозабезпечені сім’ї

1. Довідка про склад сім’ї із  житлово-експлуатаційної дільниці.

2.Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3.Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

4. Довідка про призначення допомоги малозабезпеченій сім’ї, видана органом праці та соціального захисту населення.

Діти під опікою

1. Рішення виконкому про опіку над  дитиною. (завірена копія).

2. Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3. Рішення суду про позбавлення батьківських прав (завірена ксерокопія).

4. Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Діти – сироти

1. Копії  свідоцтв про смерть 2-х батьків, або копія рішення про опіку.

2. Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3. Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Діти – інваліди

1.  Посвідчення дитини-інваліда (завірена ксерокопія)

2.  Свідоцтво про народження дитини ( завірена ксерокопія)

3.  Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Багатодітні  сім’ї  (троє та більше дітей)  пільга 50% від сплати

1. Свідоцтво про народження всіх дітей ( завірена ксерокопія).

2. Посвідчення  багатодітної сім’ї.

Діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків (військовослужбовці, працівники органів внутрішніх справ, журналісти, шахтарі):

1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини;

2. Посвідчення, що підтверджує статус дитини.

Діти, батьки яких є або були учасниками АТО\ООС на сході України:

1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини;

2. Довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції та\або посвідчення учасника бойових дій (одного з батьків).

Діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини;

2. Ксерокопія рішення виконавчого комітету про надання дитині статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

До уваги батьків!