Національно-патріотичне виховання

СПІЛЬНОЮ МЕТОЮ УСЬОГО КОЛЕКТИВУ Є ВИХОВАТИ ДИТИНУ, ЯКА БУДЕ ФІЗИЧНО ЗДОРОВОЮ, ДУХОВНО ЗБАГАЧЕНОЮ, ЯКА УСВІДОМЛЮЄ СВОЮ НАЛЕЖНІСТЬ ДО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, ПІДГОТОВЛЕНА ДО ЖИТТЯ І ПРАЦІ У СВІТІ, ЩО ІНТЕНСИВНО ЗМІНЮЄТЬСЯ.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ

Указ президента України "Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки"

Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Наказ Міністерста освіти і науки України від 07.09.2000 №439 "Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України"

Щодо організації роботи дошкільних навчальних закладів по ознайомленню дітей із народними традиціями, святами, обрядами (лист МОН від 20.10.2016 №1/9-561)

Шановні батьки, колеги та відвідувачі сайту!

Пріоритетним питанням у вихованні дітей всіх вікових груп та діяльності дошкільного закладу є національне  виховання. Педагоги нашого закладу в повсякденному житті та на заняттях виховують почуття любові до рідної сім’ї, батьків, своєї Батьківщини, нашої  Харківщини, прищеплють любов до рідної культури за допомогою дидактичних матеріалів, ігор, забав, праці, культури, що притаманні саме українському народові. Народні традиції, звичаї, свята з багатим поетичним, пісенним, танцювальним фольклором, іграми входять невід’ємною частиною до скарбниці національної культури і використовуються як важливе джерело патріотичного, естетичного виховання, яке тісно пов’язане з національним. До Вашої уваги пропонуємо фотоальбом у якому представлені фото заходів, які проходять у закладі.

Ми розглядаємо національне виховання патріотизм через поняття „ставлення” та дотримуємось у своїй роботі таких напрямків:

1) ставлення дитини до природи рідного краю, рідної країни;

2) до людей, які живуть в рідній країні;

3) до моральних цінностей, традицій, звичаїв, культури.

Ми вважаємо, що провідне місце в роботі з національного виховання посідає рідна мова як засіб, виховання у дітей національного світобачення. При навчанні дітей рідної мови велике значення має розвиток у дітей культури спілкування ( Досвід роботи вихователів Яковлєвої О.О., Смілянської Л.А. «Виховання культури спілкування у дітей старшого дошкільного віку»).

Формування ставлення дитини до природи рідного краю розкрито у досвіді роботи вихователя Єфіменко І.П. «Мову рідної природи розуміти серцем вчись».

У матеріалах з досвіду роботи вихователя Лашко Л.І. «Виховання національної свідомості у дітей дошкільного віку на засадах українознавства» представлено систему роботи щодо виховання у дітей любові і поваги до рідних та близьких, інших людей, батьківської домівки, дитячого садка, свого села, міста, інтересу та пошани до державних символів історичної і культурної спадщини українського народу.

Вашої уваги заслуговує також досвід роботи вихователя Тільної І.М. «Серцем краси казки доторкнись». Особливістю цього досвіду є те, що діти після читання казок виготовляють книжки-саморобки за мотивами казки. Вони предсталені.

Неабияке значення для виховання свідомого громадянина є прищеплення шанобливого ставлення до героїв війни, ветеранів. Традиційними для нашого закладу є цільові прогулянки до меморіалу Слави Діти з велики задоволенням йдуть разом із батьками та вихователями, покладають квіти. Дуже великий вплив мають бесіди, екскурсії, використання пісень, віршів, наочного матеріалу. Після кожного заходу малята беруть у руки олівці та фарби й відтворюють свої враження в образотворчій діяльності. У фотоальбомі Ви можете ознайомитися з фото з цільових прогулянок до меморіалу Слави.

Потребою сьогодення продиктована необхідність тісніше інтегрувати родинне і суспільне дошкільне виховання, зберегти пріоритет родинного виховання, активніше залучати родини до участі у навчально-виховному процесі дошкільного закладу. Хочу звернути Вашу увагу на досвід вихователя Лєкарєвої Г.М. «Вплив народної іграшки на виховання національної свідомості у дітей дошкільного віку». Вихователь шляхом провдення різних форм роботи з батьками з даної теми, зацікавила батьків, зулучила їх до виготовлення іграшок. Батьки зробили ляльок з тканини, папье-маше, мотанок. Для того, щоб інші батьки та діти побачили  цю красу у дошкільному закладі проведено виставку-презентацію «Українська лялька в національному вбранні». Метою якої було залучення батьків всього дошкільного закладу до активної співпраці. Результат перевершив наші очікування, батьки не лише принесли експонати на виставку, а ще й фото матеріали процесу виготовлення ляльок.

Враховуючи зацікавленість батьків та дітей цією темою у закладі розпочато роботу щодо створення міні-музею народної іграшки.

Залучення дітей до життя міста, його історії, культури, природи найбільш ефективно вирішується тоді, коли на заняттях встановлюється зв’язок поколінь та пізнання найближчого оточення обов’язково пов’язується з культурними традиціями минулого.

Ми впевнилися в тому, що найбільш ефективно завдання національного виховання вирішуватимуться тоді, коли батьки будуть виступати не як спостерігачі роботи педагогів, а в ролі рівноправних партнерів і союзників. А це можливо лише тоді, коли стосунки з ними будуються на засадах відвертості, взаєморозуміння, гуманності.