В Україні розробили посібник із проєктування укриттів у дитсадках і школах

25 вер. 2023
З 1 листопада 2023 року набувають чинності нові будівельні норми, для будівництва захисних споруд цивільного захисту (ДБН В.2.2-5:2023). Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розробило «Практичний посібник з проектування укриттів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти».

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури підготувало посібник із проєктування укриттів у дитячих садках та школах.

Про це повідомляє пресслужба міністерства у Фейсбуці

«Команда Міністерства відновлення розробила «Практичний посібник з проєктування укриттів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти», який допоможе органам місцевого самоврядування як замовникам будівництва розібратись з видами захисних споруд, їх особливостями та перевагами в частині захисних властивостей, об’ємно-планувальних рішень та інженерного забезпечення», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що посібник розроблено з урахуванням нових будівельних норм для захисних споруд цивільного захисту (ДБН В.2.2-5:2023), які набувають чинності з 1 листопада.

Він містить систематизовану практичну інформацію щодо типів укриттів, їх порівняльні характеристики, перелік вимог до основних та додаткових приміщень, інклюзивності. Крім того, деталізовано вимоги до спеціалізованих укриттів - сховищ та протирадіаційних укриттів, а також споруд подвійного призначення.

Завантажити посібник можна за посиланням