Нормативно правова база

Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (наказ МОН від 20.04.2015 №446)

Щодо організації роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах (Лист МОН від 02.09.2016 №1/9-454)

Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах (Лист МОН від 02.09.2016 №1/9-456)

Удосконалення управління методичною роботою в закладі дошкільної освіти

Форми методичної роботи, де домінують способи удосконалення професійної майстерності педагогів:
  1.  конкурси педагогічної майстерності
  2.  методичний аукціон
  3.  методичний вернісаж
  4.  методична панорама
  5.  лабораторія педагогічних знань
  6.  природнича лабораторія
  7.  педагогічне ательє
  8.  педагогічний прогноз
  9.  творча лабораторія
  10.  педагогічний клуб
  11.  день професійної майстерності
  12.  школи педагогічного досвіду
Форми, де домінує  професійна творчість:
  •  педагогічний ринг;
  •  методичний ринг;
  •  книга педагогічних знахідок;
  • ярмарок педагогічних знахідок;
  •  фестиваль педагогічної творчості;
  •  день творчості;
  • аукціон ідей;
  • банк ідей;
  • презентація ідей;
  • ерудит-шоу;
  • епістолярний аукціон (способи планування в залежності від сфери, змістової лінії, дня тижня, стажу роботи, досвіду роботи);
  •  методичні аукціони;
  •  панорама методичних знахідок;
  •  портрет творчого педагога;
  •  творчі звіти педагогічних колективів.
 Удосконалення управління навчально -методичною роботою передбачає наступне:
  •  управління повинне бути перетворюючим. Тобто діяльність управлінця повинна бути спрямована не на констатацію того або іншого рівня якості освітнього процесу, а на вдосконалення професійних умінь з метою зміни, перетворення самої педагогічної діяльності.
  •  зміст навчання і виховання дітей повинен визначатися з урахуванням побажань батьків.
  •  діяльність, необхідно спрямувати на забезпечення якості педагогічного процесу, як об'єднуючого чинника всіх співробітників організацій і одночасно врна має бути структурованою у конструктивною.
  •  контроль за якістю педагогічного процесу має здійснюватися не тільки і не стільки управлінцями, скільки самими педагогами.
  •  володіння педагогами ефективними навичками комунікації, оскільки саме воно є посередниками реалізації управлінських дій на батьків та дітей.
  •  ефективність методичної роботи в дошкільному навчальному закладі, оцінюється визначеними критеріями. Їх кількість може бути різною і залежати від конкретного дошкільного закладу, але існує ряд провіднихкритеріїв, які і потрібно завжди враховувати.
Задачі:
  •   створення особистісно-орієнтованої моделі  методичної роботи з педагогічними кадрами
  • вдосконалення професійних компетенцій педагогів: вироблення єдиного педагогічного стилю; підвищення кваліфікації педагогів; безперервність професійного зростання
  •  формування інноваційного стилю мислення і діяльності:апробація інновацій; створення власних програм; розробка та впровадження нових педагогічних технологій; розробка системи заходів щодо розвитку креативності педагогів
  •  досягнення єдності педагогічного колективу в діяльності і спілкуванні за умови реалізації індивідуальних професійних резервів педагогів;
  •  створення сприятливого  мікроклімату у колективі
  •   сприяти підвищенню професійної компетентності педагогівк
  •  надавати методичну допомогу педагогам для узагальнення власного педагогічного досвіду, написання авторських програм.
  •  Стимулювання творчості та ініціативи членів педагогічного колективу